#4 Alexela Energiakool Mario Vee – Taastuvenergia puuduv component

 

Kokkuvõte

700 meetrit sügav auk lahendab Eesti energeetika probleeme. Energeetikas tuleb asju planeerida tulevikku silmas pidades, mitte lähtuda praegusest olukorrast. Taastuvenergiale ülemineku realistlikkus Eestis sõltub energia salvestamise võimekusest ka kodus, kuid ennekõike üldise võrgu osana.

 

  • Kas kodune võrku müümise aeg on läbi? Kui päike paistab, siis peaks kodus toodetud elekter liiga odav olema, et tagasi müüa.
  • Millal luua koju salvestamisvõimekus? Millised variandid on?
  • Kas päikest ja tuult on piisavalt, et salvestada energiavajaduste katteks vajalikul hulgal?
  • Kas elektrit üldse saab olla liiga palju? Või liiga vähe?
  • Mida saab ja tuleb teha üldise energiavõrgu raames?
  • Kas salvestamise loomist peab vedama riik või ettevõtjad?
  • Kuidas on salvestamisega seotud rohkem kui kahe teletorni kõrguse sügavune auk Läänemere ääres?

Henrik Kalmet ja Energiasalve äriarendus- ja elektromehaanikajuht Mario Vee võtavad need küsimused selles Energiakooli tunnis ette.

 

Energiakool on Alexela taskuhääling, kus räägitakse Eesti ja Euroopa energiaturu ja tehnoloogia hetkeseisust ning tulevikuperspektiivist. Eesmärk on selgitada, miks elekter on kallis ja kuidas hind kujuneb, samuti käsitletakse varustuskindluse teemat. Taskuhäälingus toimuvad praktilised diskussioonid ja arutelud ekspertidega, kes pakuvad süvitsi teadmisi ja väärtuslikku infot.

Jaga seda postitust

Pealkiri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

 

Integer efficitur condimentum ipsum, id porta lacus vestibulum et. Aenean quam nisi, consectetur ut feugiat non, dignissim fringilla velit. Etiam vitae dictum dolor. Nullam interdum, neque vehicula accumsan fringilla, orci libero fringilla sem, vel eleifend sapien tortor vel nisi. Ut ornare nibh at gravida vestibulum. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent porttitor risus sit amet nisi molestie molestie. Sed lobortis, risus eget elementum mattis, orci neque congue libero, at egestas est purus in massa. Donec at mi condimentum, mollis dolor ut, pellentesque urna. Suspendisse potenti.