Zero Terrain tehnoloogia,

mis muudab maailma ja suurendab rikkust

Zero Terrain on geotehniline pump- hüdroakumulatsiooni lahendus, mis võimaldab energiat salvestada ka seal, kus see varem võimalik polnud.

Pumbaga hüdroelektrijaamad on juba pikka aega üle maailma olnud kõige kindlam ja soodsam viis suuremahuliselt energiat salvestada. See aitab elektrisüsteemi  tasakaalustada ja võimaldab fossiilmajanduselt üle minna taastuvenergiale. Hüdropump-elektrijaamade tehnoloogia eelduseks on olnud aga mägede olemasolu, mis piirab oluliselt sobivaid asukohti.

Zero Terrain tehnoloogiat saab kasutada ka piirkondades, kus tavapäraselt puuduvad hüdroenergia projektidele vajalikud tingimused, nt mäed või suured jõed. Zero Terrain salvestustehnoloogia uudsus seisneb alumiste reservuaaride paigutamises sobiva geoloogiaga maakooresse, ja pinnaveekogude kasutamises ülemiste reservuaaridena.

Alumiste reservuaaride paigutamisel maakoore sobivasse kohta saadakse väljakaevatud kivimi müügist lisatulu. Paldiskisse rajatava Energiasalv projekti puhul hõlmab äriplaan 15 miljoni tonni kristalsete täitematerjalide tootmist ja müüki, mis vajaduse korral asendab imporditud kõrge hinnaga tardmaterjali ja madala kvaliteediga kodumaiseid lubjakivimaterjale.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart