Tehnoloogia,

mis muudab maailma ja suurendab rikkust

Energiasalv on kui suur allmaa-aku, kus vee potentsiaalset energiat kasutatakse elektrienergiaks muundamiseks nii, et lastakse vett ülemisest reservuaarist läbi turbiinide alumisse reservuaari ning akut laetakse vett taas alumisest reservuaarist ülemisse pumbates. Akut laetakse siis, kui taastuvenergiat on turul palju, elektrit toodetakse aga vähese taastuvelektri perioodil. 

Energiasalv on Saksa projekteerijate poolt disainitud ning sarnaneb paljuski teiste pump-hüdroakumulatsioonijaamadega, kuid meil on siiski mõned väga sisulised erinevused, mis muudavad Paldiski arenduse maailmas unikaalseks, soodsamaks ja keskkonnasõbralikumaks.

Esimene suur erinevus on tehniline. Tavaliselt ehitatakse pumpjaamad mägedesse, kus on vajalik kõrguste vahe ning hea õnne korral ka vett edasi-tagasi liigutamiseks. Eestis teadupärast mägesid pole ning tavameetodil efektiivset pumpjaama ei saa. Seepärast tuli kasutusele võtta kujutlusvõime ning vajalik kõrguste erinevus alumiste veereservuaaride 600m sügavusele maapõue ehitades luua. Arusaadavalt on siin kriitiline aluskorra geoloogia kvaliteet, mille uuringute tulemusena võib defineerida väga-väga heaks.

Teiseks suureks erinevuseks on ärimudel. Energiasalve tasuvuse aitab saavutada reservuaaride ehitamisest tekkivast ehitusmaterjalist kõrgekvaliteedilise ehituskillustiku valmistamine ning selle müük Eesti teedeehitusobjektidele imporditud graniitkillustiku asemel. Uuringud ja katsetused Eesti uue loodusvaraga näitavad, et kvaliteet vastab kõigile nõuetele.

Need kaks suuremat muutust toovad kaasa aga veelgi suuremad positiivsed muutused, mistõttu täna julgeme me häbenemata väita, et Paldiski Energiasalv muudab maailma selle rikkust suurendades.

Kaasaegse majanduse suurim väljakutse on majanduskasvu ja looduskasutuse nö lahtisidumine. Maakeeli tähendab see, et inimeste arvu ja rikkuse suurenemine loodusvarade kasutuse arvel ei saa ühelgi juhul hästi lõppeda, kuid järeltulevatele põlvedele meile tuttava keskkonna säilitamine sisaldab hulgaliselt kasutamata võimalusi uut rikkust luua. Energiasalv on kahtlemata siin üks lahendustest.

Loe lisa meie tehnoloogia kohta siit

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart