Energiasalve eestvedaja Peep Siitami sõnul on projekti realiseerumisel jõutud olulise verstapostini. “Mul on hea meel, et projekti keskkonnamõju hindamise aruanne on tunnistatud nõuetele vastavaks ja püsime planeeritud ajagraafikus. Järgmiseks etapiks on ehitusloa taotlemine, milleni soovime jõuda selle aasta jooksul, loodetavasti juba lähikuudel,” sõnas Siitam.

Energiasalv kavandab Paldiski linna pump-hüdroakumulatsioonijaama. Jaama tööpõhimõte seisneb merepinna ja maa-aluse reservuaari kõrguste vahest tekkiva vee potentsiaalse energia ärakasutamises. Elektrienergiat tarbitakse, kui vett pumbatakse alumisest reservuaarist ülemisse, ehk kui elektrisüsteemis on tootmisvõimsuse ülejääk või elektrihind on odav. Elektrienergiat toodetakse ehk
vett lastakse ülemisest reservuaarist läbi turbiinide alumisse reservuaari, kui süsteemis on elektritootmisvõimsuse puudujääk või elektrihind on kõrge. Šahti allosas olevas vastavas turbiinisaalis paiknevad elektriturbiinid/pumbad, mis vastavalt töörežiimile toodavad elektrit (vee liikumisel merest reservuaari) või pumpavad vett reservuaarist üles tagasi merre.

Loe lisa ametlikust teadaandest: SIIN

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart