ENERGIASALV

Energiasalve Paldiskisse rajatav maa-alune 500 MW vesisalvesti on lahendus, mis võimaldab Eestil 100% sõltumatule taastuvenergiale üle minna ja tagab tulevikus tarbijatele madalama elektrihinna.

 

Kui taastuvenergiat toodetakse rohkem, kui seda tarbitakse, salvestab Energiasalv taastuvenergiat vett maa-alustest veereservuaaridest Paldiski lahte pumbates. Kui tuule- ja päikeseenergiat on tarbijate vajadusest vähem, varustab Energiasalv elektrivõrku Paldiski lahest vett maa-alustesse reservuaaridesse laskmisega.

 

12-tunnise nominaaltöötsükli jooksul annab Energiasalv võrku 6 miljonit kWh varem salvestatud elektrienergiat, mis on rohkem kui kõikide Eesti majapidamiste keskmine ööpäevane elektritarbimine kokku.

 

Energiasalve veesalvestustehnoloogia on hetkel maailma soodsaim juhitud elektritootmise ja -salvestamise lahendus, mille kasutuselevõtt vähendab oluliselt tippenergia elektrihinda ning vähendab seeläbi kodumajapidamiste ja ettevõtete elektrikulu.

 

Energiasalve vesisalvesti järgib Rohetiigri energia teekaarti.

Pealkiri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

 

Integer efficitur condimentum ipsum, id porta lacus vestibulum et. Aenean quam nisi, consectetur ut feugiat non, dignissim fringilla velit. Etiam vitae dictum dolor. Nullam interdum, neque vehicula accumsan fringilla, orci libero fringilla sem, vel eleifend sapien tortor vel nisi. Ut ornare nibh at gravida vestibulum. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent porttitor risus sit amet nisi molestie molestie. Sed lobortis, risus eget elementum mattis, orci neque congue libero, at egestas est purus in massa. Donec at mi condimentum, mollis dolor ut, pellentesque urna. Suspendisse potenti.