Zero Terrain tehnoloogia,

mis muudab maailma ja suurendab rikkust

Zero Terrain on geotehniline pump- hüdroakumulatsiooni lahendus, mis võimaldab energiat salvestada ka seal, kus see varem võimalik polnud.

Maailmas kasutatakse elektrienergia salvestamiseks 97% ulatuses pump-hüdroakumulatsioonijaamasid, mis on toiminud juba väga pikka aega, on vähese keskkonnamõjuga, kindel ja soodne elektrienergia salvestustehnoloogia.

Zero Terrain kasutab vee potentsiaalset energiat elektrienergiaks muundamiseks nii, et lastakse vett ülemisest reservuaarist läbi turbiinide alumisse reservuaari ning akut laetakse vett taas alumisest reservuaarist ülemisse pumbates. Akut laetakse siis, kui taastuvenergiat on turul palju, elektrit genereeritakse aga vähese taastuvelektri perioodil. 

Zero Terrain tehnoloogiat saab kasutada ka piirkondades, kus tavapäraselt puuduvad hüdroenergia projektidele vajalikud tingimused, nt mäed või suured jõed. Zero Terrain salvestustehnoloogia uudsus seisneb alumiste reservuaaride paigutamises sobiva geoloogiaga maakooresse, ja pinnaveekogude kasutamises ülemiste reservuaaridena.

Alumiste reservuaaride paigutamisel maakoore sobivasse kohta saadakse väljakaevatud kivimi müügist lisatulu. Paldiskisse rajatava Energiasalv projekti puhul hõlmab äriplaan 15 miljoni tonni kristalsete täitematerjalide tootmist ja müüki, mis vajaduse korral asendab imporditud kõrge hinnaga tardmaterjali ja madala kvaliteediga kodumaiseid lubjakivimaterjale.


Start typing and press Enter to search

Shopping Cart