ENERGIASALV TÄIDAB PANUSTAB EDUKALT ENERGIATRILEMMA KOLME EESTMÄRKI
VARUSTUSKINDLUS

12-tunnise nominaaltöötsükli jooksul annab Energiasalv võrku 6 miljonit kWh varem salvestatud elektrienergiat, mis on veidi rohkem kui kõikide Eesti majapidamiste keskmine ööpäevane elektritarbimine kokku.

TASKUKOHANE HIND

Energiasalve veesalvestustehnoloogia on hetkel maailma soodsaim tehnoloogiline juhitud elektritootmise ja -salvestamise lahendus, mille kasutuselevõtt vähendab oluliselt tippenergia elektrihinda ning vähendab seeläbi kodumajapidamiste ja ettevõtete elektrikulu. 

KESKKONNASÄÄSTLIKKUS

Energiasalve energialahendused joonduvad keskkonna- ja sotsiaalsete kohustustega, salvestades ainult taastuvenergiat, vähendades seeläbi sõltuvust ebaeetilistest tootmistavadest ja fossiilsetest kütustest.

EELISED

Salvestiprojekt võimaldab säästa täiendavate tootmisvõimsuste rajamiselt, mis tähendab, et meil ei ole vaja ehitada nii palju uusi elektrijaamu. Selline salvestusmaht on muutuvate taastuvate energiaallikate, näiteks tuule- ja päikeseenergia, kasutuselevõtu hõlbustamiseks ülioluline. Projekt kuulub ka ühishuviprojektide (PCI) nimekirja, mis sisaldab Euroopa Liidu poliitikate elluviimisel strateegilise tähtsusega projekte.

MILLISED ON PROJEKTI MAJANDUSLIKUD MÕJUD?

Energiasalve projekt avaldab olulist mõju Eesti majandusele ja lahendab kliimamuutustega seotud väljakutseid, eelkõige:
– CO2 heitkoguste vähendamine energiasektoris;
– elektritootmise muutuvkulu alandamine;
– taastuvate energiaallikate ulatusliku integreerimise võimaldamine
– SKP kasvule kaasaaitamine;
– maksutulude suurendamine;
– võrgutariifide vähendamine teistele tarbijatele;
– Harjumaa maavarade varustuskindluse tõstmine.

KUI PALJU ELEKTRIJAAM TOODAB JA TARBIB?

Eesti vesisalvesti suudab oma 500 MW võimsusega toota 12 tunniga kuni 6000 MWh elektrienergiat. Elektrijaama võimsustegur on 80%, mis tähendab, et täidetud reservuaari täiesti kuivaks pumpamiseks kulub 7500 MWh.

KUI PALJU ELEKTRIT ME VAJAME?

Praegune elektritarbimise rekord on 1587 MW. See juhtus ühel pärastlõunal 2010. aastal. Sarnastel äärmuslikel juhtudel, kui süsteemis on üheaegselt elektritootmise puudus, suudab Eesti pump-hüdrosalvestivesisalvesti (500 MW) katta kolmandiku Eesti tipptarbimisest kuni 12 tunniks.

Pealkiri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

 

Integer efficitur condimentum ipsum, id porta lacus vestibulum et. Aenean quam nisi, consectetur ut feugiat non, dignissim fringilla velit. Etiam vitae dictum dolor. Nullam interdum, neque vehicula accumsan fringilla, orci libero fringilla sem, vel eleifend sapien tortor vel nisi. Ut ornare nibh at gravida vestibulum. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent porttitor risus sit amet nisi molestie molestie. Sed lobortis, risus eget elementum mattis, orci neque congue libero, at egestas est purus in massa. Donec at mi condimentum, mollis dolor ut, pellentesque urna. Suspendisse potenti.