Peep Siitam: liiga paljud usuvad, et rikkuse toob dr Riik

Äripäev, 20.03.2021

Koroonakriis ei tähenda pommirünnakuid ning riigi paremaid poegi-tütreid ei ähvarda seekord küüditamine. Meil pole vaja oma füüsilist infrastruktuuri varemetest üles ehitada, küll aga vajab restarti meie mentaalne suhe Eesti elu edendamisse, kirjutab Energiasalv Pakri OÜ juhatuse liige Peep Siitam.

Kriisid toovad efektiivselt esile ühiskonna valupunktid. Käesoleva kriisi suurim mõttekoht pärast tervisekriisi lahendamist tundub olevat küsimus üksikisiku vastutusest ja initsiatiivist. Vastutus enda elujärje eest on taandunud sisutuks kemplemiseks avaliku sektori ühe või teise otsuse üle, kuid isiku õiguse-vastutuse tasakaal on pahatihti lootusetult katki vastutuse kahjuks.

Sama probleem tundub olevat ka Eesti majanduse edendamisega. Liiga paljude mõttemaailmas loob rikkuse dr Riik. Mälu võib küll alt vedada, kuid paraku ei meenu mulle ainsatki Eestile arvestatavat rikkust loovat dr Riigi otsust pärast eelmise kümnendi alguses tehtud Startup Estonia initsiatiivi, mille käigus pandi erasektorit aktiivselt kaasates alus tänasele edukale iduettevõtlusele.

Loe pikemalt Äripäeva veebist.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart