Just nii ehitame Paldiskisse rohelise energia salvesti

Lääne-Harju vallaleht, november 2021.

 

Järeltulevate põlvede elektrivajadus saab suuresti kaetud taastuvenergiast, sest oleme koos eelkäijatega viimase 4-5 inimpõlve jooksul ära põletanud suurema osa looduse poolt paljude miljonite aastate jooksul akumuleeritud põlevmaavaradest. Me laste elektrivajadus on meie omast isegi suurem, sest nii kodudes soo-juse saamiseks ja üha enam ka liikumisvahendites kasutatakse maagaasi, nafta ja põlevkivi põletamise asemel elektrit.

 

Soodsaim viis elektrivajaduse katmiseks on Päikeselt saadava energia päiksepaneelide või elektrituulikute abil elektriks muundamine, lisaks nende juhtitamatusest tulenev energiasalvestus. Energiasalv Pakri, mille omanikud on energiafirma Alexela, taastuvenergia tootja Sunly ning Vool, plaanib Paldiskisse 500MW võimsuse ja 6GWh salvestusmahuga pumpsalvestit, mis annaks ligi 60% Eesti kodumajapidamistele elektri siis, kui tuul ei puhu ja päike ei paista!

 

Loe tervet artiklit siit.

Jaga seda postitust

Pealkiri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

 

Integer efficitur condimentum ipsum, id porta lacus vestibulum et. Aenean quam nisi, consectetur ut feugiat non, dignissim fringilla velit. Etiam vitae dictum dolor. Nullam interdum, neque vehicula accumsan fringilla, orci libero fringilla sem, vel eleifend sapien tortor vel nisi. Ut ornare nibh at gravida vestibulum. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent porttitor risus sit amet nisi molestie molestie. Sed lobortis, risus eget elementum mattis, orci neque congue libero, at egestas est purus in massa. Donec at mi condimentum, mollis dolor ut, pellentesque urna. Suspendisse potenti.