Eestlase sünniomane kohanemisvõime pakub lahendusi globaalsetele probleemidele

Odava nafta ajastu on läbi ning inimkond uute kvaliteetsete energialahenduste rakendamise suure väljakutse ees. Eesti oma geograafilises väiksuses ei saa päästa Maa kliimat, kuid saab olla maailma muutvate uudsete tehnoloogiliste lahenduste väljatöötamise ja rakendamise esirinnas. Energiasalv on sündinud eestlaste sünniomasest kohanemisvõimest ning pakub lahendust suurele energeetika väljakutsele – elektrienergia salvestusele.

 

Rootsi kuningas Gustav V ütles Stockholmi 1912 aasta olümpiamängude autasustamisel esimesele kümnevõistluse olümpiavõitjale Jim Thorpe’ile väidetavalt: „Teie olete atleetide kuningas.” Viisakas liialdus või mitte, kuid mitmevõistejates peab kombineeruma nii kiirusalade plahvatuslik energia kui kestvusalade sitkus. Erinevate heade omaduste vajadus on ilmselt üheks põhjuseks, miks eestlased mitmevõistluses teistest rahvastest suhteliselt edukamad on olnud – meil pole oma väiksusest ja geograafilisest asukohast tulenevalt kunagi olnud võimalust liigsele spetsialiseerumisele, meie tugevuseks on alati olnud erinevate oskuste omavaheline sobitamine.

 

Spordi ja majanduse seostamine pole sugugi juhuslik, kaasaja vähegi edukamate majanduste ja ettevõtete tulemuslikkus ei tule mitte lihtsalt kiiremast liigutamisest või raskemast tööst – tulemus tuleb targast tööst. Tark töö on selline, mis kujundab tarbijate harjumusi ning loob selleks uut sünergiat erinevaid valdkondi kombineerides. Siin on Eesti ja eestlaste võimalus, mille ärakasutamisel vaatamata mitmetele edulugudele nagu Skype, Skeleton või ka Transferwise või isegi Bolt oleme seni liiga laisad olnud.

 

Tutvustame uut energeetika triatloni maailmameistrit. Energeetika triatlon koosneb kolmest alast – salvestuse hind, keskkonnakasutus ja energiajulgeolek. Võidab see, kes vähima hinna juures kasutab vähim keskkonda, luues seejuures tugevasti energiajulgeolekut.

 

Maailmameistri nimi on Energiasalv. Energiasalv on Paldiskisse ehitatav suur aku, mis on taastuvenergia suuremahulise salvestuse soodsaim viis maailmas, Energiasalve ehitamine ja käitamine vähendab ainulaadsel kombel keskkonnakasutust ja lõpetuseks, Energiasalv on taastuvenergiale üleminekul stabiilsuse looja, andes Eesti inimestele elektrit ka siis kui tuule ei puhu või päike ei paista.

 

Terasem kuulaja küsib nüüd, et kas ja millal võistlused peetakse ning kes stardijoonele tulevad?

 

Tegelikult on start juba antud, mõnedel võistlejatel on lihtsalt vaegkuulmine. Keskkonnakasutuse lahtisidumine rikkuse kasvatamisest pole puukallistajate viimane loosungihitt. Maailma suurte vahel on tige võitlus väärtuslike ressursside pärast ammu käimas, millesse meil oma nina toppida pole mõtet – selle võistlusala nimi on poks ning me kaalukategooriat pole välja kuulutatud. Tuulest ja päikesest elektritootmine on tänastest võimalustest soodsaim isegi arvestades selle salvestusvajadust. Ehk siis, üleminek suuremahulisele taastuvenergiale ja tige võitlus loodusressursside pärast andsid energeetika triatlonile stardipaugu ning Energiasalv on konkurentidest juba turvaliselt ees.

 

Jaga seda postitust

Pealkiri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

 

Integer efficitur condimentum ipsum, id porta lacus vestibulum et. Aenean quam nisi, consectetur ut feugiat non, dignissim fringilla velit. Etiam vitae dictum dolor. Nullam interdum, neque vehicula accumsan fringilla, orci libero fringilla sem, vel eleifend sapien tortor vel nisi. Ut ornare nibh at gravida vestibulum. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent porttitor risus sit amet nisi molestie molestie. Sed lobortis, risus eget elementum mattis, orci neque congue libero, at egestas est purus in massa. Donec at mi condimentum, mollis dolor ut, pellentesque urna. Suspendisse potenti.