PRESSITEADE: ENERGIASALV KUULUTAS VÄLJA SUURE ALIANSS HANKE

Energiasalv avas pakkumise rahvusvahelisel Mercelli hankeplatvormil 500-megavatise maa-aluse vesisalvesti projekteerimiseks ja ehitamiseks Paldiskis.  Pakkumisega on oodatud liituma suuremahuliste allmaa kaevandamistööde, maa-aluste infrastruktuuri rajatiste,  pumphüdrojaamade ehitajad, projekteerijad ning kõik huvitatud turuosalised üle maailma, et moodustada allianss ja teha koostööd nimetatud Paldiski vesisalvesti projekteerimiseks ja ehitamiseks.  Hange koosneb projekti arendamisest, üldehitus- ja elektromehaaniliste tööde teostamisest.

 

Eesti esimese vesisalvesti ehitamine Paldiskis algab 2025. aasta teises kvartalis ning see on oluline teetähis Eesti esimese suuremahulise energiahoidla arendamisel. 500-megavatise maa-aluse Paldiski pump-hüdroakumulatsiooni elektrijaama (PHE) projekt põhineb innovaatilisel Zero Terrain tehnoloogial, mille abil saab vesisalvesti tavapärase mägise maastiku asemel rajada ka tasasele maastikule. Alustamiseks vajalikud load sai projekt 2022. aasta detsembris. Energiasalve projekt Paldiskis on teedrajav lahendus probleemidele, mis maailma energiasektoris ees seisavad.  

 

„Oleme valinud Zero Terrain Paldiski vesisalvesti jaoks integreeritud projekti teostamise mudeli ja otsime seetõttu kogenud partnereid (ehitajaid, planeerijaid), et projekt ühises koostöös välja arendada ja ellu viia,“ selgitas Phil Scott, Energiasalve projektidirektor.

  

Lisaks sellele otsib Energiasalv kogemustega töövõtjaid Zero Terrain Paldiski PHE elektromehaaniliste seadmete valmistamiseks ja paigaldamiseks. Phil Scotti sõnul kulmineerub elektromehaaniliste tööde pakkumisprotseduur valdkonnas kogenud  teostaja valimise ja lepingu sõlmimisega. See töövõtja saab olema Energiasalve ja teiste alliansi liikmete püsipartner kõigis kolmes projekti faasis: arendamisel, ehitamisel ning käitamisel ja hooldamisel.  

 

Pakkumise protseduur koosneb kahest etapist. Alliansshanke lõpule viimine ja lepingu sõlmimine toimub eeldatavalt juuli lõpus ning elektromehaaniliste tööde pakkumise tulemusi oodatakse juunis. Seejärel liiguvad valitud pakkujad edasi arendusfaasi, mille planeeritud kestus on 2024. aasta augustist kuni 2025. aasta esimese kvartalini, mil Zero Terrain Paldiski vesisalvesti projekt on valmis jätkuma ehitustegevustega platsil.  

 

Paldiski vesisalvesti näol on tegemist Zero Terrain demoprojektiga. Projektis demonstreeritakse esmakordselt tasasele maastikule projekteeritud Zero Terrain tehnoloogiat ja näidatakse selle tehnoloogia võimalusi, et kasutada seda ka mujal maailmas.  

  

Phil Scotti sõnul annab pakkumine ainulaadse võimaluse osaleda murrangulise Zero Terrain tehnoloogia rakendamisel. “Erinevalt tavapärasest vesisalvestist, mis vajab mägist maastikku, annab meie innovaatiline tehnoloogia võimaluse kasutada ka tasast maastikku. Zero Terrain tehnoloogia näol on seega tegemist tavapärase vesisalvesti märkimisväärse edasiarendusega, mis võimaldab salvestustehnoloogia kulutõhusat rakendamist paljudes erinevates paikades kogu maailmas sõltumata maastikuprofiilist,” ütles ta. 

 

„Pärast märkimisväärset ülemaailmset huvi, mida võis täheldada eelmisel sügisel osalemiskutse perioodil, oleme me kindlad, et projekt on välja valitud kandidaatide seas populaarne,” märkis Scott 

Alliansi loomise ja elektromehaaniliste tööde pakkumise tutvustused avaldatakse rahvusvahelise hankeplatvormi Mercell kaudu. Pakkumised avaldatakse vastavalt ajakavale alliansi osas 14. veebruaril ja elektromehaaniliste tööde osas 2024. aasta aprillis.  

  

  

Täpsem teave projekti kohta:  

Energiasalve Paldiski vesisalvesti on Euroopa Liidu ühishuviprojekt (PCI projekt). See on ainus vesisalvesti projekt Balti regiooni põhjaosas ning saab olema ühtlasi suurim rajatis riigis.  

 

Strateegilise taristuprojektina on projekti toetatud Euroopa Ühendamise Rahastusest, mida haldab Euroopa Kliima, Taristu ja Keskkonna Rakendusamet (CINEA). Energiasalve ühisomanikud on juhtiv Eesti energiaettevõte AS Alexela, Balti-Poola taastuvenergia ettevõte Sunly AS, Combiwood Grupp OÜ, Warmeston OÜ, Ronnivara OÜ ja Vool OÜ, mille omanikuks on ettevõtte tegevjuht.  

 

6-gigavatt-tunnise salvestusvõimsusega 12-tunnise salvestustsükli jooksul on projekti eesmärk tagada tarbijatele taskukohane elektrienergia tuule- või päikeseenergia vähese saadavuse perioodidel. See tootmistase on võrdne Eesti majapidamiste keskmise igapäevase elektritarbimisega.  

Energiasalve rahvusvahelise veebilehel www.zeroterrain.com  avaldatakse üksikasjalikke uudiseid ja teavet kogu pakkumisprotsessi jooksul.  

 

Hanked leiab Mercelli keskkonnast allolevatelt linkidelt (vajalik on eelnev kasutajakonto registreerimine) 

“Alliance Partners Selection – Zero Terrain Paldiski PHS Project”  https://my.mercell.com/permalink/222041315.aspx 

“Electromechanical Equipment Tender – Zero Terrain Paldiski PHS Project”  https://my.mercell.com/permalink/222041481.aspx 

Jaga seda postitust

Pealkiri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

 

Integer efficitur condimentum ipsum, id porta lacus vestibulum et. Aenean quam nisi, consectetur ut feugiat non, dignissim fringilla velit. Etiam vitae dictum dolor. Nullam interdum, neque vehicula accumsan fringilla, orci libero fringilla sem, vel eleifend sapien tortor vel nisi. Ut ornare nibh at gravida vestibulum. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent porttitor risus sit amet nisi molestie molestie. Sed lobortis, risus eget elementum mattis, orci neque congue libero, at egestas est purus in massa. Donec at mi condimentum, mollis dolor ut, pellentesque urna. Suspendisse potenti.