ENERGIASALV PANUSTAB EESTI ENERGEETIKA TRILEMMA KOLME EESMÄRKI
VARUSTUSKINDLUS

Energiasalve vesisalvesti aitab Eesti energiasüsteemil toime tulla taastuvenergia juhuslike kõikumistega, suurendab varustuskindlust ja energiajulgeolekut, tagades stabiilsema ja usaldusväärsema elektrivarustuse. Uudsel tehnoloogial põhinev vesisalvesti suurendab tuule- ja päikeseenergia tootjate kasumlikkust, aitab süsteemihalduritel säilitada elektrisüsteemi stabiilsust ja minimeerida süsteemikulusid.

TASKUKOHASUS

Energiasalve veesalvestustehnoloogia on hetkel maailma soodsaim tehnoloogiline juhitud elektritootmise ja -salvestamise lahendus, mille kasutuselevõtt vähendab oluliselt tippenergia elektrihinda ning vähendab seeläbi kodumajapidamiste ja ettevõtete elektrikulu.  12-tunnise nominaaltöötsükli jooksul annab Energiasalv võrku 6 miljonit kWh varem salvestatud elektrienergiat, mis on veidi rohkem kui kõikide Eesti majapidamiste keskmine ööpäevane elektritarbimine kokku.

KESKKONNASÄÄSTLIKKUS

Energiasalve energialahendused joonduvad keskkonna- ja sotsiaalsete kohustustega, salvestades ainult taastuvenergiat, vähendades seeläbi sõltuvust ebaeetilistest tootmistavadest ja fossiilsetest kütustest. Iga Paldiski vesisalvestis toodetud megavatt-tund säästab 450 kg CO2.

ENERGIASALVE KASUD

Vesisalvesti võimaldab vältida täiendavate tootmisvõimsuste rajamist, vähendades seeläbi vajadust uute elektrijaamade järele. See on oluline muutuvate taastuvenergiaallikate, nagu tuule- ja päikeseenergia, integreerimiseks.

 

Strateegilise taristuprojektina on Paldiskisse rajatav vesisalvesti ainus Euroopa Liidu ühishuviprojektide hulka kuuluv pikaajalise salvestuse projekt Põhja-Balti piirkonnas.

 

Ühishuviprojektid (PCI – Projects of Common Interest) on Euroopa strateegilised taristuprojektid, millel on ülepiiriline mõju ning mis aitavad kaasa Euroopa ühtse energiasüsteemi arengule, parandavad konkurentsi energiaturgudel ja tõstavad Euroopa energiajulgeolekut

MILLISED ON SALVESTUSPROJEKTIST SAADAVAD KASUD?

Energiasalv vesisalvesti avaldab olulist positiivset mõju nii Eesti majandusele kui keskkonnale. Salvestusprojekt aitab lahendada kliimamuutusega kaasnevaid väljakutseid ning liikuda energiatõhususe ja keskkonnasäästlikkuse suunas kuna selle rajamisega kaasnevad:
– CO2 heitkoguste vähendamine energiasektoris;
– elektritootmise muutuvkulu alandamine;
– taastuvate energiaallikate ulatuslikum integreerimine
– SKP kasvu toetamine;
– maksutulude suurendamine;
– võrgutariifide vähendamine teistele tarbijatele;
– Harjumaa maavarade varustuskindluse tõstmine.

KUI PALJU ENERGIAT ELEKTRIJAAM TOODAB JA TARBIB?

Eesti vesisalvesti suudab oma 500 MW võimsusega toota 12 tunniga kuni 6000 MWh elektrienergiat.

Elektrijaama võimsustegur on 80%, mis tähendab, et täidetud reservuaari täiesti kuivaks pumpamiseks kulub 7500 MWh.

KUI PALJU ELEKTRIT ME VAJAME?


Praegune elektritarbimise rekord on 1587 MW. See juhtus ühel pärastlõunal 2010. aastal.

Sarnastel äärmuslikel juhtudel, kui süsteemis on üheaegselt elektritootmise puudus, suudab Eesti vesisalvesti (500 MW) katta kolmandiku Eesti tipptarbimisest kuni 12 tunniks.

Pealkiri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

 

Integer efficitur condimentum ipsum, id porta lacus vestibulum et. Aenean quam nisi, consectetur ut feugiat non, dignissim fringilla velit. Etiam vitae dictum dolor. Nullam interdum, neque vehicula accumsan fringilla, orci libero fringilla sem, vel eleifend sapien tortor vel nisi. Ut ornare nibh at gravida vestibulum. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent porttitor risus sit amet nisi molestie molestie. Sed lobortis, risus eget elementum mattis, orci neque congue libero, at egestas est purus in massa. Donec at mi condimentum, mollis dolor ut, pellentesque urna. Suspendisse potenti.