Energiasalv liitus Euroopa suurima rohemajandusliku kogukonnaga 

Euroopa suurim mittetulunduslik rohemajanduse võrgustik Climate Leadership Coalition (CLC) võttis uue liikmena vastu Paldiskisse esimest vesisalvestit rajava Energiasalve. CLC on Põhjamaade ettevõtteid, teadusasutusi ja organisatsioone ühendav koostöövorm kliimamuutusi adresseeriva eduka majandusmudeli ülesehitamiseks ja ettevõtete rahvusvahelise konkurentsivõime parandamiseks. CLC-l on nüüd 99 liiget ja Energiasalve näol laieneb CLC võrgustik Baltikumi.  

 

“Meil on au liituda CLC laia kliimaliidrite võrgustikuga, et aidata ka ise aktiivselt kaasa võrgustiku koostöö edendamisele ja rohemajandusliku ettevõtluse rahvusvahelise konkurentsivõime parandamisele. Liitumine CLC-ga aitab Energiasalvel enam kaasa rääkida kestliku majandusmudeli rakendamise seisukohast olulistes küsimustes,“ ütles Energiasalve asutaja ja tegevjuht Peep Siitam. “Rohemajanduslike konkurentsivõimeliste ärimudelite ülesehitamine on meie prioriteet. Oleme rahvusvahelisele turule toonud asukohapiirangutest vaba Zero Terrain vesisalvestuse tehnoloogia, mis aitab varustuskindlust parandades tagada tarbijatele soodsat ja puhast elektrienergiat. Zero Terrain tehnoloogial on traditsioonilise vesisalvestusega võrreldes mitmeid olulisi eeliseid, mis muudavad seni soodsaima ja keskkonnasõbralikuima elektrisalvestuse maailmas laialdaselt kättesaadavaks.“

 

Lisaks keskkonnasõbralikkusele ja soodsa elektri tagamisele aitavad Energiasalve vesisalvestid parandada taastuvenergiatootjate kasumlikkust, säilitada võrguettevõtetel elektrisüsteemi stabiilsust ja vähendada süsteemi kogukulusid.

 

„Meie kasvav liikmeskond ja partnerite võrgustik suurendavad CLC potentsiaali toetada Euroopa Liitu ja ülemaailmseid otsustajaid kliimamuutuste leevendamise ja fossiilsete lahenduste kasutamisest loobumise osas. Ootame koostööd energiasektori jaoks uue lahenduse välja töötanud Energiasalvega, et tugevdada ülemaailmset võrgustikku ja koostööd Baltikumis,“ ütles CLC juhatuse esimees Sari Baldauf.

 

CLC liikmed annavad kogu maailmas tööd enam kui miljonile inimesele ja esindavad üle 70% OMX Nasdaq Helsingi börsi turukapitalist. CLC liikmed usuvad, et ühiskonna üleminek säästvale majandusele ja tarbimisele pole mitte ainult võimalik, vaid ka majanduslikult elujõuline. 

 

Energiasalv Pakri OÜ on Eesti ettevõte, mis arendab Paldiskis oma esimest 500 MW ja esimeses etapis 6GWh salvestusmahuga vesisalvestit.  Energiasalve poolt arendatud Zero Terrain vesisalvestuse tehnoloogia võimaldab soodsaima suuremahulisi ja pikaajalisi vesisalvesteid ehitada piirkondadesse, kus see varasemalt mäestike puudumise tõttu võimalik polnud. Paldiski vesisalvesti demoprojekti ehitamise rajatist juba projekteeritakse, lähinädalatel alustatakse hangetega, ehitustegevusega platsil alustatakse 2025. aastal. Paldiski vesisalvesti valmib esimese etapi mahus 2031.aastal. Projekti kõigi ehituskulude kogumaksumus on kuni 1 miljard eurot. 

Jaga seda postitust

Pealkiri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

 

Integer efficitur condimentum ipsum, id porta lacus vestibulum et. Aenean quam nisi, consectetur ut feugiat non, dignissim fringilla velit. Etiam vitae dictum dolor. Nullam interdum, neque vehicula accumsan fringilla, orci libero fringilla sem, vel eleifend sapien tortor vel nisi. Ut ornare nibh at gravida vestibulum. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent porttitor risus sit amet nisi molestie molestie. Sed lobortis, risus eget elementum mattis, orci neque congue libero, at egestas est purus in massa. Donec at mi condimentum, mollis dolor ut, pellentesque urna. Suspendisse potenti.