Roheenergeetika ettevõtjad leiavad, et ekspordi edendamiseks on vaja riigilt rohkem tuge

Eesti Rohetehnoloogia Liidu eestvedamisel toimus koostöös EAS-iga esimene ametlik liidu poolt korraldatud roheenergeetika ettevõtete ekspordivajaduste kaardistus. Lisaks otsiti üheskoos lahendusi peamiste ekspordibarjääride ületamiseks.

 

Kaardistuse käigus tuvastati neli suurimat eksporti takistavat asjaolu, millele hakati grupiaruteludes lahendusi otsima. Peamiste takistustena toodi välja sertifitseerimisprotsessi keerukust ja kulukust, piloteerimisvõimaluste vähesust kohalikul tasandil, vajaliku kontaktvõrgustiku puudumist ja ebaselgust sihtturu regulatsioonides.

 

“Energiatehnoloogiate arendajad, kes tegutsevad ühel maailma väiksemal energiaturul peavad paratamatult alustama oma tegevust ekspordist. Kohalik turg on väike ja siin arenguks vajalikku mahtu ei teki. Sellised reaalsuskontrollid nagu me täna läbi viisime on väga vajalikud, et saada turuosalistelt tagasisidet sellest, et millistest riigi poolsetest meetmetest neile ekspordi arendamisel abi oleks,” kommenteeris EAS-i energeetika valdkonnajuht Villem Vohu.

 

“Liit näeb ennast kui riigile olulise partnerina, et tagada rohetehnoloogia ettevõtetele parim võimalik keskkond oma äri edendamiseks. Selle kohtumisega sai astutud oluline samm riigi ja ettevõtete vahelise koostöö suurendamisel ja ühiste sihtide seadmisel,” lisas rohetehnoloogia liidu tegevjuht Kädi Ristkok.

 

Ühe ideena pakuti välja füüsilise pilootküla või demokeskuse loomist, mis võimaldaks nii kohalikel huvilistel kui ka näiteks välisinvestoritel ja delegatsioonidel Eesti rohetehnoloogia ettevõtetega lähemalt tutvuda. Ettevõtetele annaks see võimaluse uute kontaktide loomiseks, sealhulgas potentsiaalsete klientide leidmiseks.

 

Tõstatati vajadus ka ettevõtete omavahelise senisest tihedama koostöö järele ning rõhutati teadmiste ja kogemuste jagamise olulisust. Sellega seoses pakuti välja riigiülese ekspordi kogukonna loomist, kus oleks võimalik ekspordi teekonna juba läbinud ettevõtetelt nõu küsida, et sel moel ekspordiks vajaliku info otsimise protsessi kiirendada ja lihtsustada.

 

Kohtumisel olid ettevõtetest esindatud Bisly, Eleport, Esgrid, Efenco, Fusebox, InnoAir, Roofit.solar, Solarstone, Solintel, Sunly, Tuge Energia, UP Catalyst, Energiasalv/Zero Terrain ja 2C Ventures.

 

„Meie prioriteet on luua rohemajanduslikke konkurentsivõimelisi ärimudeleid. Oleme toonud rahvusvahelisele turule asukohapiirangutest vaba Zero Terrain vesisalvestuse tehnoloogia, mis parandab varustuskindlust ja tagab tarbijatele soodsa, kindla ja puhta elektrienergia. Seetõttu on meie jaoks äärmiselt oluline kaasa rääkida nendes küsimustes, kuidas riik saab toeks olla rohetehnoloogia ettevõtete ekspordikäibe kasvatamises“ ütles Peep Siitam, Energiasalve asutaja ja tegevjuht.

 

Sunly panustab täna rohetehnoloogia keskkonda investeerides 5% enda varast uutesse startupidesse. Näeme, et suurem koostöö riigi ja ettevõtete vahel julgustaks uusi tegijaid, kes soovivad oma ideid edasi arendada just rohetehnoloogiate valdkonnas,“ kommenteeris Priit Lepasepp, Sunly kaasasutaja ja tegevjuht.

 

Jätkukohtumine on planeeritud sügisesse, kuhu kaasatakse ka poliitikakujundajad.

 

Rohkem infot:

 

Kommunikatsioonijuht

 

 

Jaga seda postitust

Pealkiri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

 

Integer efficitur condimentum ipsum, id porta lacus vestibulum et. Aenean quam nisi, consectetur ut feugiat non, dignissim fringilla velit. Etiam vitae dictum dolor. Nullam interdum, neque vehicula accumsan fringilla, orci libero fringilla sem, vel eleifend sapien tortor vel nisi. Ut ornare nibh at gravida vestibulum. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent porttitor risus sit amet nisi molestie molestie. Sed lobortis, risus eget elementum mattis, orci neque congue libero, at egestas est purus in massa. Donec at mi condimentum, mollis dolor ut, pellentesque urna. Suspendisse potenti.